نام کامل:شرکت ژن‌ورز قهرمان آریا,نام مستعار:شرکت ژن ورزقهرمان آریا.آدرس سایت:www.www.genevarz.com.همکاران:soomar63.com
ورود

چرا به یک برنامه فردی‌سازی شده برای تمرینات ورزشی خود نیاز داریم؟

طراحی سایتبرنامه‌های تمرینی که به صورت گروهی برای افراد طراحی می‌شوند با توجه به پروفایل‌های ژنتیکی منحصر به فرد ما، کارآمد نیستند. برنامه‌های تمرینی فردی‌سازی شده با توجه به پتانسیل ژنتیکی، در جهت صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های بالا برای رسیدن به بالاترین سطح عملکرد و تناسب اندام مورد نظر طراحی می‌شوند.

ژنتیک چگونه بر روی سلامت و تناسب اندام شما تاثیر می‌گذارد؟

گسترش روز افزون تست‌های ژنتیکی در مورد سلامت، تناسب اندام و تغذیه اطلاعات بسیار با ارزشی در مورد خودمان به ما ارائه می‌دهند. اکنون می‌توانیم حدس بزنیم که نقاط ضعف و قوت افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند، عضله‌سازی کنند یا به طور کلی سالم‌تر زندگی کنند چیست.

مردم می‌خواهند سریع به نتایج مورد نظر خود در سلامت و تناسب اندام دست پیدا کنند. اما بیشتر مواقع این نتایج نیاز به تلاش و تمرینات خیلی زیادی دارد. با این وجود، فردی‌سازی تمرینات با توجه به پتانسیل ژنتیکی جهت رسیدن به تناسب اندام مورد نظر، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از ابتدا بدانید که چه نوع تمریناتی برای شما بهتر هستند و در زمان کمتری به نتایج دلخواه خود می‌رسید.

برای توضیحات بیشتر لازم است بدانیم که تست ژنتیک ورزشی ژن ورز چه راهکارهای را برای شما ارائه می‌دهد.

در گزارش‌های ژنتیک ورزشی ژن ورز چه مواردی تفسیر و توضیح داده می‌شوند؟

ادامه مطلب: چرا به یک برنامه فردی‌سازی شده برای تمرینات ورزشی خود نیاز داریم؟

آیا شما دارای حساسیت به نمک هستید؟!

طراحی سایتهمه ما برای زنده ماندن به نمک نیاز داریم. نمک سفید همانطور که از نام شیمیایی آن مشخص است، سدیم کلراید، حاوی ماده معدنی حیاتی یعنی سدیم می‌باشد. سدیم برای حفظ تعادل مایعات داخل و خارج از سلول‌ها، ارسال سیگنال‌های عصبی و انقباض عضلات لازم است.

در طول دوره‌های تاریخی گذشته، تنها نمکی که انسان‌ها مصرف می‌کردند نمکی بود که به طور طبیعی در غذاها یافت می‌شد و به طور تقریبی مطالعات تخمین زده‌اند که روزانه حدود 0/6 گرم نمک مصرف می‌کردند که تقریبا مساوی با 0/23 گرم (10 میلی مولار) سدیم می‌باشد.

در مقابل، ما روزانه مقدار زیادی نمک را، هم به عنوان نگهدارنده و هم برای طعم دادن، به غذاها اضافه می‌کنیم. یک رژیم غذایی مدرن تقریبا حاوی 5/8 تا 23/6 گرم نمک در روز می‌باشد. این مقدار برابر 2/3 تا 9/2 گرم (100-400 میلی مولار) سدیم در روز می‌باشد.

با این وجود، نمک زیاد می‌تواند برای سلامت ما مضر باشد. به طور ویژه، مقدار زیادی از سدیم در رژیم غذایی ما می‌تواند تعادل مایعات بدن را مختل کند و باعث شود مایعات بیشتری در داخل عروق خونی باقی بماند. در مقابل، این باعث افزایش فشار خون می‌شود که یک فشار اضافی بر سیستم قلب و عروق ما تحمیل می‌کند.

بعضی از افراد بلافاصله بعد از مصرف نمک فشار خونشان افزایش پیدا می‌کند. این افراد در اصطلاح دارای حساسیت به نمک هستند.

ادامه مطلب: آیا شما دارای حساسیت به نمک هستید؟!

استعدادیابی ورزشی - ژنتیک فوتبالیست‌های نخبه

طراحی سایتزمانی که تیم ملی اسکاتلند از صعود به جام جهانی 2018 باز ماند، گوردن استراکان، مدیر تیم ملی اسکاتلند، علت شکست تیمش را ضعیف ژنتیکی بازیکنان این تیم دانست و اشاره کرد که ما از لحاظ ژنتیکی عقب هستیم.

در حالی که نظرات استراکان به نظر بهانه خوبی بود اما سوالی که باقی می‌ماند این است که: ژنتیک چه نقشی در موفقیت عملکرد فوتبالیست‌ها ایفا می‌کند؟

محققان همواره در حال مطالعه ورزشکاران نخبه در رشته‌های مختلف هستند تا واریانت‌های ژنتیکی را کشف کنند که به ورزشکاران در بالاترین سطح رقابتی کمک کنند. رشته فوتبال که مشهورترین و شناخته‌ترین رشته ورزشی با بیش از 4 میلیارد طرفدار در سراسر جهان می‌باشد، همواره مورد توجه دانشمندان این حوزه بوده است. دو مورد از شناخته‌ترین ژن‌ها در این زمینه ACE و ACTN3 هستند.

آیا شما دارای واریانت ACE مناسب فوتبال هستید؟

ژن ACE کد کننده آنزیم مبدل آنژیوتنسین Iمی‌باشد، که تولید آنژیوتنسین 2 (هورمون منقبض‌کننده عروق خونی) را کنترل می‌کنند. الل D ژن ACE با عملکرد قدرتی بیشتر در ارتباط است و افراد دارای الل D سطح آنژیوتنسین 2 بالاتری در خون خود دارند.

ادامه مطلب: استعدادیابی ورزشی - ژنتیک فوتبالیست‌های نخبه

ارتباط بین استرس و وزن بدن

طراحی سایتزمانی که یک روش نادرست جهت افزایش یا کاهش وزن داشته باشیم استرس و وزن بدن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. اما دلیل این ارتباط چیست؟ در اینجا دلایل بالقوه ارتباط نزدیک استرس و وزن بدن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

استرس بسیاری از جنبه‌های زندگی ما از جمله شغل، کار، زندگی خانوادگی، ازدواج و دیگر امور را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این شرایط ممکن است مشکلات سلامت جسمی و روحی زیادی را برای ما ایجاد کند. بنابراین برای استفاده بهینه از پتانسیل‌ها و استعدادهایمان باید به استرس فائق بیاییم.

مطالعات نشان داده‌اند که چگونه استرس با تغیر رفتارهای غذایی ما ‌می‌تواند باعث افزایش وزن و تجمع چربی شود. استرس‌های مزمن باعث تغیر الگوی غذا خودن، ترجیح غذایی و لذت بخشی آن می‌شود.

از لحاظ رژیم غذایی نشان داده شده که استرس با افزایش وزن در ارتباط است، حال سوال این است که استرس چگونه منجر به افزایش وزن می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مرتبط با استرس هورمون‌ها هستند. وقتی ما استرس داریم هورمون‌های در بدن‌مان آزاد می‌شوند که باعث بروز یکسری پاسخ‌ها در بدن می‌شوند. یکی از این هورمون‌ها کورتیزول است که تحقیقات زیادی بر روی ارتباط آن با وزن بدن و استرس انجام گرفته است.

ادامه مطلب: ارتباط بین استرس و وزن بدن

اهمیت خواب در ریکاوری و عملکرد ورزشی

طراحی سایتتصور کنید که یک مکمل جادویی جدید تولید شود که بتواند عملکرد ورزشکاران را بهتر کند، سرعت ریکاوری و توانایی شناختی را افزایش، ریسک آسیب را کاهش دهد و سیستم ایمنی را تقویت کند. احتمالا همه ما برای استفاده از این همه فواید هزینه بالایی پرداخت می‌کردیم؟!

خب، اگر این مکمل برای همه رایگان، در دسترس و به راحتی قابل دست‌یابی باشد، چیکار می‌کردین؟! شما هم مانند همه افراد دیگر تمام تلاش خود را می‌کردین که از این فواید بیشترین بهره را ببرید!

این مکمل جادویی در واقع خواب است! در این پست نگاه اختصاصی به فواید آن داریم و اینکه چرا خواب انقدر دارای اهمیت است؟ چه فاکتورهای بر روی خواب ما تاثیر گذار هستن و اینکه چگونه این فاکتورها را مدیریت کنیم تا خواب بهتری داشته باشیم!

- چرا خواب دارای اهمیت بالایی است؟

انجمن خواب امریکا برای افراد بالغ روزانه 7 الی 9 ساعت خواب را پیشنهاد می‌کند. در طول این زمان، فرایندهای در بدن اتفاق می‌افتند که منجر به ریکاوری بهتر و سازگاری بالا به تنش‌های روزانه می‌شود.

در طول زمان خواب، هورمون رشد انسانی (HGH) که افزایش توده عضلانی را تحریک می‌کند، ترشح می‌شود. همچنین متابولیسم ما را تنظیم می‌کند. وقتی که خواب هستیم، عضلات در حالت استراحت هستند و تامین خون آنها افزایش پیدا می‌کند تا بتواند آسیب‌های ایجاد شده طی تمرینات روزانه را ترمیم کند.

ادامه مطلب: اهمیت خواب در ریکاوری و عملکرد ورزشی

همکاران ما

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی تهران

موسسه دیاکو

تماس با ما

آدرس: تهران، اميرآباد شمالی، جنب مسجد امیر، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

كدپستی : 1411893171

شماره تلفن: 02166919151 داخلی 5012

همراه: 09120633077

تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17