نام کامل:شرکت ژن‌ورز قهرمان آریا,نام مستعار:شرکت ژن ورزقهرمان آریا.آدرس سایت:www.www.genevarz.com.همکاران:soomar63.com
ورود

به چه اندازه شدت تمرینات خود را افزایش دهیم؟

طراحی سایت

وقتی که تمرین می کنیم چیزی که بیشتر از همه ما را خوشحال می کند بهتر شدن تناسب اندام و آمادگی جسمانی ماست. در حالی که تنها فایده تمرین، عملکرد بهتر ورزشی و تناسب اندام نیست بلکه تمرینات ورزشی باعث کاهش استرس شده و همچنین یک فعالیت اجتماعی مفرح و لذت بخش می باشد.

توانایی پیشرفت بهینه در تمرینات ورزشی همانند پختن کیک است. بعضی مواقع افراط می کنید و کیک شما در نهایت می سوزد. بعضی مواقع نیز کم کاری می کنید و کیک شما در نهایت خوب پخته نمی شود. قانونی که ما باید رعایت کنیم این است که نه زیاد و نه کم، بلکه به اندازه تمرین کنیم.

اجازه دهید به طور دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم. وقتی که تمرین می کنیم بدن ما با ورزش سازگار می شود. این سازگاری ممکن است انجام حرکت جلو بازو با وزنه باشد که باعث بزرگتر و قوی تر شدن جلو بازو می شود یا 5 کیلومتر دویدن باشد که باعث بهبود استقامت قلبی-عروقی می شود. بطور عمومی هر دوی این تمرینات باعث کاهش چربی اضافی و بهبود عملکرد هورمون انسولین در بدن می شوند و شما ممکن است فکر کنید که این عمل به صورت خطی همواره اتفاق می افتد که هر چه بیشتر تمرین کنید شرایط بهتر می شود اما این یک تصور اشتباه است. تمرین زیاد باعث افزایش ریسک آسیب می شود، بویژه زمانی که شدت یا مقدار تمرینات در حدی باشد که قبلا آنرا انجام نداده اید. یکی از عواقب این کار بیش تمرینی است. بیش تمرینی زمانی اتفاق می افتد که بدن شما زمان کافی برای ریکاوری از تمرین نداشته باشد و شروع به تحلیل و از دست دادنن آمادگی کسب شده نماید.

عکس این موضوع نیز درست است. زمانی که ورزنه مناسب شروع تمرینات شما جهت تحریک فرایند سازگاری در حرکت لیفت 40 کیلو گرم است، اگر شما برای مدت زیادی با این وزنه تمرین کنید خواهید دید که پیشرفت شما متوقف شده و سازگاری بیشتری در بدن شما اتفاق نمی افتد. همان طوری که در شروع گفتیم بهینه تمرین کردن این اطمینان را به شما می دهد که سخت تمرین کنید تا پیشرفت دلخواه شما حاصل شود. بنابراین نه تمرین زیاد از حد و نه تمرین کم، بلکه با شدت و مدت زمان درست تمرین کنید.

حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا متوجه شویم شدت و مدت زمان تمرینات ما مناسب است؟

اصولی وجود دارد که با رعایت آنها ما می توانیم تمرین مناسبی داشته باشیم. اولین اصل این است که فشار تمرینات را به آهستگی افزایش دهیم. سازگاری به تمرینات به صورت تدریجی و فزاینده است. ممکن است شما در روز اول تمرینات خیلی احساس سرحالی کنید و در روز دهم کسل باشید. با این حال بهتر است که تمرینات را رها نکنید و به طور منظم تمرینات خود را ادامه دهید. اگر در یک روز تمرین خیلی شدید انجام می دهید برای این که خوب ریکاوری شوید باید سه روز بعدی را با شدت متوسط ورزش کنید. افزایش شدت تمرینات به صورت مداوم در هر جلسه باعث افزایش احتمال آسیب می شود. خیلی مهم است که به احساس خود توجه داشته باشید. برای مثال اگر فکر می کنید که یک حرکت برای شما آسان شده، احتمالا این بهترین زمان برای افزایش شدت و یا مدت این تمرین باشد و اگر روز بعد تمرین در عضلات احساس درد یا خستگی چند روزه داشتید بهتر است که افزایش شدت و مدت تمرینات را به هفته های بعدی موکول کنید و اگر این درد و خستگی گذرا بود بهتر است که این روند را ادامه دهید. این درد ها و خستگی ها حتی برای قهرمانان هم وجود دارد. در این حالت باید به بدن به اندازه کافی زمان برای ریکاوری داده شود. برای این که از کافی بودن میزان ریکاوری خود اگاه شوید بهتر است به احساس و ضربان استراحت خود رجوع کنید، ضربان استراحت شما نباید بیشر از 10 ضربه در دقیقه بالاتر از حد معمول ضربان خود شما باشد.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن : 02188799674 و شماره همراه: 09120633077 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

همکاران ما

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی تهران

موسسه دیاکو

تماس با ما

آدرس: تهران، اميرآباد شمالی، جنب مسجد امیر، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

كدپستی : 1411893171

شماره تلفن: 02188799674

همراه: 09120633077

تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17